Yüzük Dozimetre

RADKOR personel dozimetri laboratuvarı, OSL dozimetre ile personel doz takibinin yanı sıra yüzük ve bilezik dozimetre ile de kullanıcılarına hizmet vermektedir.

 

Yüzük Dozimetre

 

Kullanım ve Değerlendirmede Yüksek Kalite

 

Herhangi bir amaçla radyoizotoplara temasınız varsa veya radyografik işlemlerde izotop taşımanız gerekiyorsa, yüzük dozimetrelerimiz ihtiyaçlarınızı mükemmellikle karşılayacaktır.

 

 

 

Foton için ekstremite dozimetre

 

PTB (Physikalisch Technische Bundesanstalt) onaylı
Pasif Lüminesans Dedektör
Pasif Lüminesans – foton sayımı ile doz değerlendirmesi
Konforlu kullanım
Standart her ele uygun ölçü
Ameliyat eldiveni altında kullanabilme
Dezenfekte edilebilir
800C ye kadar sterilize edilebilir

 

Kullanım Alanları/ Fonksiyonlar:

 

 

Pasif lüminesans malzeme kullanımı personel doz takibinde geçerli bir yöntem olup, yüzük dozimetrelerimiz doku eşdeğeri derinliği 0.07 mm de doğru doz takibi sağlamaktadır.

 

 

Yüzük dozimetre adını verdiğimiz dozimetrelerimiz eksteremite dozimetre ölçümlerinde kullanılabilmektedir. Yüzük dozimetremizde dedektörler Magnezyum ve Titanyum ile sıkıştırılmıştır. Düşük enerjili fotonlar ve betalar, detektöre doğru ilerlerken, 20 nanometreden daha ince bir Mylar folyodan geçerler. Dedektörler iyonize radyasyona maruz kaldıklarında enerji depolarlar ve ısıtma ile bu depolanan enerji ışıma / ışık olarak açığa çıkar. Açığa çıkan ışımanın / ışığın miktarı kullanıcının aldığı doz olarak hesaplanır.

 

 

PTB (Physikalisch Technische Bundesanstalt) tarafından onaylı olan yüzük dozimetrelerimiz, resmi ekstremite dozimetresi uygulamalarında kullanıma uygundur.