Hakkımızda

 
RADKOR Personel Dozimetre Ölçüm ve Değerlendirme Laboratuvarı 2011 yılında kurulmuştur. Radyasyon alanlarında görev yapan personelin maruz kaldığı radyasyon değerinin yasa gereği takip altında tutulması gerekmektedir. Bu alanda; Türkiye’de profesyonel olarak kişisel dozimetri hizmeti vermeyi hedef edinmiş öncü firmalardan biri olan Radkor Personel Dozimetre Ölçüm ve Değerlendirme Laboratuvarı; radyasyon tipi ve radyasyon enerjisi hakkında bilgi veren dozimetre sistemlerini kullanarak doz ölçümlerini gerçekleştirmektedir. 
 
Kaliteli hizmet anlayışını benimsemiş olan firmamız, çalışmalar sonucunda ilk kez 2011 yılında TÜRK STANDARTLARI ENSTİTÜSÜ HİZMET YETERLİLİK BELGESİ ni  almıştır. Alanında uzman kadrosuyla, TÜRKAK tarafından akreditasyon denetimlerinden başarıyla geçmiş olup TS EN ISO/IEC 17025 AKREDİTASYON BELGESİNİ (AB-0591-T) almıştır. TAEK denetimlerini başarıyla geçen RADKOR, Dozimetri Servisi Uygunluk Belgesini alarak Türkiye’de hizmetine başlamıştır. RADKOR, Avrupa Radyasyon Dozimetre Komitesi, EURADOS, tarafından  periyodik olarak düzenlenen karşılaştırma testlerini başarıyla gerçekleştiren uluslararası alanda kabul görmüş bir laboratuvardır. RADKOR, kamu ve özel olmak üzere; hastanelere, sağlık kuruluşlarına, endüstri kuruluşlarına ve radyasyona maruz kalma riskinin bulunduğu tüm alanlara hizmet sunmaktadır. 
 
Laboratuvarımız kullanıcılarına daha iyi hizmet verebilmek için yaka/yüzük/bilek/göz dozimetresi olarak bu alanda son teknoloji olan PTB (Physikalisch-Technische Bundesanstal) onaylı Optik Uyarmalı Luminesans (OSL) Dozimetri sistemini (tüm vücut , ekstremite ve göz dozları için) kullanmaktadır.
 
Labotatuvarımız bünyesindeki dozimetri sistemleri, ISO/EN 17025 akredite belgesine sahip Avrupanın en büyük dozimetri laboratuvarlarından biri olan HelmholtzZentrum München personel dozimetri laboratuvarından ve RADKOR bünyesidne geliştirilen OSL dozimetre sistemlerinden temin edilmektedir. RADKOR Personel Dozimetre Ölçüm ve Değerlendirme Laboratuvarı, OSL teknolojisinde uluslararası platformda söz sahibi, RADKOR & Dosimetrics güvencesiyle dozimetre hizmeti sunmaktadır.
 
 
TAEK Usul ve Esaslar çerçevesinde; OSL dozimetrilerin dağıtımı, toplanması, ölçülmesi, analiz edilmesi, raporlanması ve değerlerin kaydedilmesi, verilerin TAEK merkezi doz kayıt sistemine aktarılması işlemleri gerçekleştirilmektedir.
 
Online üyelik başvurusu veya üye girişi yapmak için tıklayınız.