Kişisel Dozimetri Sistemleri

 TÜM VÜCUT OSL DOZİMETRE SİSTEMLERİ

Tüm vücut OSL dozimetrelerin okunması, silinmesi ve kullanıma hazır hale getirilmesi işlemleri için robotik kolların kullanıldığı okuyucu silici cihazların yer aldığı entegre sistemler üretilmektedir. 

 

 

EKSTREMİTE OSL DOZİMETRİ SİSTEMLERİ

Optik Uyarımlı Luminesans (OSL) Teknolojisi ile Hızlı ve Kolay Ekstremite Hp(0.07) Doz Ölçümü Yapılmaktadır. 

Radyasyon çalışanlarının kullanımına sunulan dozimetri sistemi ile ekstremite dozu (Hp(0.07))  doz ölçümlerini ve takibini gerçekleştirmektedir. Extdose OSL dozimetri sistemi ISO/IEC 62387:2012 standardında yer alan yeterlilik testlerini sağlamaktadır. OSL teknolojisi tabanlı geliştirilen yüzük ve bilezik dozimetre sistemleri Dünyada tek olma özelliği göstermektedir. Extdose okuyucu ile aynı cihaz içerisinde yer alır. Böylece ekstra bir siliciye gereksinim duyulmamaktadır. Extdose OSL Dozimetri Sistemi hasar görmemesi amacıyla özel tasarım çantasında kullanıcılara gönderilmektedir.

LENS OSL DOZİMETRİ SİSTEMİ

Extdose dozimetreler ışık koruyucu özel tasarım taşıyıcılar ile kullanıcılarına lens dozimetre kullanım opsiyonları sunmaktadır. Lens dozimetre ile göz merceği dozu Hp(3) ölçümü gerçekleştirilmektedir. Taşıyıcıların her biri dış yüzeylerinde kullanıcıların görebileceği şekilde kodlanmıştır. OSL özelliğe sahip bu dozimetreler kullanıcılara kalibre edilmiş ve kullanıma hazır olarak teslim edilmektedir. 

 

Extdose OSL Dozimetri Sistemi

- Extdose OSL dozimetre

- Extdose okuyucu-silici

- Dizüstü bilgisayar

- Kırmızı ışık sistemi (karanlık oda için)

- Okuyucu cihaz kontrol yazılımını içermektedir. 

 

              

   OSL YÜZÜK DOZİMETRE      OSL BİLEZİK DOZİMETRE      OSL LENS DOZİMETRE